TENIS

Právě si prohlížíte TENIS

Na venkovním areálu T. J. Sokol Řeporyje, začalo v roce 1989 asi 30 nadšenců se zednickým fortelem bagrovat, hloubit, odvážet, navážet, drenážovat, betonovat… Zkrátka budovat tenisový kurt. Za necelé tři roky dřiny, spatřil v roce 1991 světlo světa objekt za téměř půl milionu korun a s ním byl založen i Tenisový oddíl TJ Sokol Řeporyje. Otec této celé tenisové myšlenky, pan Miloslav Jiras, byl zvolen jeho předsedou. A byl by jím beze sporu dodnes, kdyby mu to navždy nepřekazila zákeřná choroba, jíž v roce 2000 podlehl. V počtu odpracovaných hodin, ve kterých bezesporu vedl, jmenujme i mnohé další, např. Stanislav Ladman, Jan Semotán, Miroslav Jindřich, Zdeněk Kopřiva, Stanislav Škvára aj. (Nelze samozřejmě uvést všechny, kteří také strávili mnoho hodin při stavbě areálu).

První tenisový křest řeporyjského kurtu se odehrál v polovině června 1991, kdy ve finále bojovali o vítězství Miroslav Jindřich se Zbyňkem Jirasem. Zřejmě výměna tříleté lopoty a obětavosti za tenisovou raketu s míčkem zahrála svou pozitivní roli. V roce 1997 měla řeporyjská antuková pýcha už i svého prvního správce, jehož přítomností se zajistila pravidelná údržba dvorců, dozor v denních i nočních hodinách a příjemné občerstvení.

V současnosti má oddíl 50 členů.

Kontaktujte SOKOL team